لوح تقدیر

لوح تقدیر یا همان لوح یادبود معمولا در جشنواره ها ، همایشها ، مسابقات و.. استفاده می شود و به عنوان یادبود به افراد اهدا می شود. البته شرکتهای خصوصی نیز برای قدردانی از مشتریان و کارمندان خود در مناسبت های خاص برای تقدیر از افراد در یک ‏سمت شغلی معین و یا به دلیل کسب مقام و یا ارائه دستاوردی ارزنده، به آنها اهدا می کنند. برای ساخت لوح از لوگو یا المانهای مشخص شرکتها یا جشنواره ها و متن تقدیر مورد نظر مشتری استفاده شده که با دیگر عناصر ترکیب شده و لوح های یادبود را به وجود می آورند .

برای ساخت لوحهای تقدیر متریال مختلفی استفاده می شود که ما آن را به سه دسته تقسیم کرده ایم:

1 –  لوح های تقدیر فلزی ( برنجی ، استیل و…)

در این نوع از کارها متریال استفاده شده از جنس فلز بوده که به وسیله شیوه اسید کاری طرح و متن مورد نظر روی سطح و جنس مورد نظر حکاکی می شود. فاخرترین نوع این لوحها برنج با آبکاری طلاست .

2 – لوح تقدیر فلزی (آلومینیوم چاپی)

در این مدل کار از ورقهای آلومینیوم مخصوص چاپ حرارتی استفاده می شود . این نوع ورقها وارداتی بوده و دارای کیفیت بسیار بالایی هستند . محدودیتی در چاپ و تعداد رنگ وجود ندارد . چاپ روی آن بسیار مقاوم بوده و پاک نمی شود. ورقها به دو صورت طلایی و نقره ای هم مات هم آینه ای موجود می باشد. قابلیت تولید تیراژ بالا حتی یک روزه نیز از ویژگیهای بارز این نوع متریال است .

3- لوح تقدیر غیر فلزی ( پلکسی و مولتی استایل )

در این محصول از ورقهای پلاستیک مولتی استایل (شبه فلز) استفاده شده که قابلیت حکاکی لیزری داشته و زمان تولید را به حداقل ممکن می  رساند . قیمت مناسب این محصول از ویژگی های دیگر این نوع لوحهای تقدیر است .